Sivas’ta okulların dış güvenliği değerlendirme toplantısı

Sivas'ta okulların dış güvenliği değerlendirme toplantısı Vali Davut Gül'ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Sivas’ta okulların dış güvenliği değerlendirme toplantısı
Bölge
Sivas’ta okulların dış güvenliği değerlendirme toplantısı Vali Davut Gül’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Sinan Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar, okul aile birliği başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda 18 Eylül’de eğitim-öğretim yılının başlayacak olması dolayısıyla çocuklar ve gençlerin eğitim-öğretim yılını huzurlu ve güven içerisinde geçirebilmeleri amacıyla okullarda güvenliğin azami seviyeye çıkartılması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve kent güvenlik entegrasyonu, uyuşturucu ve uyuşturucu maddelerle mücadele, çocukların güvenli şekilde servisle taşınması ve öğrencilerin gün ışığından daha fazla yararlanması gibi konular görüşüldü.

Programda konuşan Vali Gül, mahallelerdeki bakımsız, yıkık, kimsenin ilgilenmediği yerlerin yıkılacağını belirterek, "Buraları belediye yıkacak eğer belediye yıkmazsa valilik olarak hepsini biz yıkacağız. Bu konuda vatandaşları bir kez daha duyurmuş olalım. Vatandaşlarımıza düşen ney? Mezbelelik halde eğer yerleri varsa bunları sahiplenecekler. Kapısını, penceresini yapacak. Yılın sonuna kadar hepsini yıkmamız lazım." dedi.

Sivas’taki okulların risk analizinin yapıldığını kaydeden Gül, "Daha çok olay olan okullarımızın okul irtibat görevlileri her hafta mutlaka okul müdürüyle, okul aile birliği başkanı ile bir değerlendirme yapacak. Bu değerlendirmenin ardından emniyet müdürlüğümüz bunu kayıt altına alacak" şeklinde konuştu.

Okul servisleri konusuna da değinen Gül, geçen sene yapılan kontrollerde 40-45 öğrencinin serviste taşındığının tespit edildiğini söyledi. Bu sene yapılan kontrollerde koltuktan fazla öğrenci tespit edildiğinde araçların servis plakasının iptal edileceğini söyledi. Gül, ayrıca servislerde hostes bulunması gerektiğini de kaydetti.

Gül, ders saatlerinde internet kafelere öğrenci alınmaması gerektiğinin de altını çizerek denetimler yapılacağını söyledi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom