Sivas’ta uyuşturucunun zararları anlatıldı

Sivas Kent Konseyi tarafından 'Uyuşturucunun Zararları ve Korunma Yolları' konulu konferans düzenlendi, konferansa gelen lise öğrencilerinin uyuması dikkat çekti.

Sivas’ta uyuşturucunun zararları anlatıldı
Bölge
Sivas Kent Konseyi tarafından ’Uyuşturucunun Zararları ve Korunma Yolları’ konulu konferans düzenlendi, konferansa gelen lise öğrencilerinin uyuması dikkat çekti.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta öğrenciler uyuşturucunun zararları konusunda bilgilendirildi. Konferansa Sivas Müftü Yardımcısı Dr. Halil Taşpınar, Psikolog Çağla Kılıç, Narkotik Polisi Ali Fazıl Çimen, Eczacı Doç.Dr. İsmihan Göze konuşmacı olarak katıldı.

Sivas Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce konferansta yaptığı konuşmada,"Bildiğiniz üzere artık çağın vebası diyebiliriz. Gençlerimizi büyük ölçüde tehdit eden uyuşturucu Anadolu kentlerine kadar inmiş durumda. Sivas’ta yapılan istatistiki çalışmalar da bunu en iyi şekilde gösteriyor. Bizde bu çağın vebasına elimizden geldiği kadar öğrencilerimizi eğiterek bir şekilde katkı yapmak istiyoruz. Tabi burada siz değerli öğrencilere büyük görevler düşüyor. Hepiniz okulda bu konunun birer takipçisi olmak zorundasınız. Çevremizden sorumluyuz bu anlamda da elimizden geldiği kadar bunun önlenmesi amacıyla gayret sarf etmeliyiz. Burada değerli katılımcıların anlatacakları çok güzel şeyler var" dedi.

Konferansın büyük çoğunluğunu oluşturan lise öğrencilerinin bazılarının konuşmacıları dinlerken uyuması dikkat çekti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom