‘Su Kullanma Bilinci’ semineri gerçekleştirildi

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) tarafından tüm Türkiye'de düzenlenen 'Su Kullanma Bilinci' semineri Adıyaman'da da gerçekleştirildi.

‘Su Kullanma Bilinci’ semineri gerçekleştirildi
Bölge
Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) tarafından tüm Türkiye’de düzenlenen ‘Su Kullanma Bilinci’ semineri Adıyaman’da da gerçekleştirildi.

Seminer, ÇEKUD Adıyaman İl Temsilciliği tarafından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman yurdunda gerçekleştirildi.

ÇEKUD Adıyaman İl Temsilciliğinden Abdulsamet Okta ile Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Kamil Varınca’nın konuşmacı olarak katıldığı seminere yurt yetkilileri ile öğrencileri katıldı.

ÇEKUD Adıyaman İl Temsilciliğinden Abdulsamet Okta, ÇEKUD ve faaliyetleri hakkında bilgi verirken ADYÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Kamil Varınca ise su kullanımına ilişkin bilgiler verdi.

Dr. Varınca sunumunda suyun özellikleri, dünyadaki su çevrimi, suyun canlılar için önemi, suyun vücuttaki ve dünyadaki dağılımı ile susuzluk ve kuraklık konularına değindi. Suyun kullanımı ve sıkça yapılan su israflarından örnekler veren Dr. Varınca, suyun nasıl tasarruf edileceği hakkında da bilgi verdi. Suyun çok meşakkatli şekilde arıtıldığını söyleyen Dr. Varınca, içme suyu ve atık su arıtma tesisleri ile bu tesislerin işleyişlerini de anlattı.

Seminer sonunda Varınca, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom