Suşehri ve Gürün’de Atatürk anıldı

Sivas'ın Suşehri ve Gürün ilçesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79'uncu yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Suşehri ve Gürün’de Atatürk anıldı
Bölge
Sivas’ın Suşehri ve Gürün ilçesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79’uncu yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Suşehri ilçesinde Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saat 09.05’te sirenler çalmaya başladı. Çelenk sunumunun ardından programa Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda devam edildi. Programa ilçe Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, daire amirleri ve öğrenciler katıldı. Programda Atatürk’ün hayatının son anlarını anlatan film katılımcılara izletildi.

Program 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında ilçede düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesinin ardından sonra erdi.

Gürün ilçesinde ise Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Törene Kaymakam Hicabi Aytemür, Belediye Başkanı Nami Çiftçi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom