Suşehri’nde okullarda alınacak tedbirler anlatıldı

Suşehri Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, yeni eğitim ve öğretim yılında okullarda alınacak tedbirler anlatıldı.

Suşehri’nde okullarda alınacak tedbirler anlatıldı
Bölge
Suşehri Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, yeni eğitim ve öğretim yılında okullarda alınacak tedbirler anlatıldı.

Suşehri Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Lokman Bulut koordinasyonunda yapılan toplantıya, ilçe jandarma komutanı, ilçe emniyet müdürü vekili, ilgili kamu kuruluş müdürleri, okul müdür ve müdür yardımcıları, özel eğitim kurumları temsilcileri, muhtarlar ve okulların aile birlik temsilcileri katıldı.

Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından okulların güvenliği ile ilgili yapılan protokol hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Uzunoğlu yaptığı açıklamada,"Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği her okulumuzdan sorumlu bir polis memurumuz olacak. Okuldan sorumlu polis memuruz ve okul idarecilerimiz sürekli istişare içinde olacaklardır. Okullarda meydana gelen her olay okul idarecileri görevli okul polisini bilgilendirecek ve bizde bunları Sivas’taki Çocuk Şube Müdürlüğüne bildireceğiz. Okul polisi ile istişare etmeyen ve bilgi vermeyen veya bilgi saklayan idareciler hakkında yapılan protokol geri işlem yapılacaktır. Bizde bunların sürekli takibi yapacağız. Ayrıca ailelerle ilgili olan sıkıntılarda okul yöneticileri polisimize bilgi vererek bize geleceksiniz. Diğer bir konu asayiş, narkotik ve çocuk polisi olarak değişimli ve dönüşümlü olarak okulların hepsi gözetimimiz altında olacak. Okulların giriş ve çıkış saatlerinde mutlaka polis bulundurmaya çalışacağız. Milli Eğitim Bakanlığının bu seneki hedefi okullardaki uyuşturucu kullanımını minimum seviye indirmektir. Bu konuda okul müdürlerine büyük görevler düşüyor ve bu konuda daima polisimizle irtibatta olmaları gerekiyor"dedi.

Yemek verilen okullarda öğrencilere verilen yemek numunelerinin 24 saat saklanacağını söyleyen Uzunoğlu,"Bu numunelerin hepsini saklamak zorundasınız. Okul mutfaklarındaki temizlikler de dikkat etmek zorundayız. Okul kantinlerinde sağlıksız ve kalitesi düşük yiyeceklerin satılmasına müsaade etmeyeceğiz ve bunun sürekli takipçisi olacağız. Kendi çocuğunuza yedirmediğiniz yiyecekleri okul kantinlerinde başkalarının çocuklarına da yedirmemelisiniz. Ayrıca okul taşıtlarında yeni eğitim ve öğretim yılı başlangıcı itibariyle, tüm okul taşıtlarında kamera sistemi zorunlu hale getirilmiştir. Bu konuda denetlemelerimiz devam edecektir" diye konuştu.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ise,"Sürekli Milli Eğitimimizle istişare halindeyiz, belediyemiz tarafından okullarımıza ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Özellikle okul ve pansiyonların yangın sistemlerinin bakımı ve arızaları ile ilgili konularda itfaiyemiz tarafından gerekli destek verilecektir. İstendiği takdirde okullarımızda yangın tatbikatları yapabiliriz. Ayrıca okul kavşaklarında gerekli görülen çalışmaları yapabiliriz" şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Lokman Bulut da,"Yeni eğitim yılında, taşımalı okullarda artık çift servis olmayacak. Taşımalı sitemimizde özellikle kolluk kuvvetleri, köy muhtarı ve milli eğitim müdürlüğümüzün sürekli istişarelerimizle takip altına alcağız. Değişik zamanlarda okul araçlarını sürekli denetimlerini yapacağız. Özel yurtlarımızda da taşıma sistemini mevzuata göre sürekli denetimimizde olacaktır" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom