casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Taksicilerden Büyükşehir ve Keskin'e sert tepki

Asayiş Haber Girişi : 06 Haziran 2024 18:25
Taksicilerden Büyükşehir ve Keskin'e sert tepki
Taksicilerden Büyükşehir ve Keskin'e sert tepki

Malatyada taksiciler indi bindi ücretine zam talebi için konvoy halinde Büyükşehir Belediyesi önüne geldi. Başkan Sami Er ile görüşmek isteyen esnafa izin verilmezken, esnaf indi bindi ücretlerine güncelleme yapılmasını istedi.

Deprem konutları


Malatyada yüzlerce ticari taksi sürücüsü indi bindi ücretlerinin güncellenmediği gerekçesi ile Malatya Büyükşehir Belediyesine geldi. Konvoy yaparak belediye önüne gelen esnaflar belediye bünyesindeki Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerinin zam taleplerine karşı verdikleri dilekçeyi yırttığını öne sürerek Başkan Sami Er ile görüşmek istedi.


Eylem sırasında çevik kuvvet polisleri belediye girişini kapatırken, esnaf hem belediyeyi hem de şoförler cemiyeti yönetimini sık sık yuhaladı. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği eylemde artan maliyetlere rağmen indi bindi ücretlerinin arttırılmamasına tepki gösteren esnaf, yetkililer ile görüşmekte ısrar etti.

YouTube Haber arası


Esnaf Odası Birliği ve aynı zamanda Şoförler Cemiyeti Başkanı Şevket Keskinde belediye önüne gelerek eylemin sonlandırılmasını isterken, bazı taksi esnafı ise duruma tepki gösterip başkanla tartıştı. Polislerin de araya girmesi ile tartışmalar önlenirken Başkan Keskin, belediye yetkilileri ile görüşüp zam yapılması noktasında toplantı için söz aldı. Bunun üzerine kısa süre sonra fiyatların güncelleneceğini ifade eden ESOB Başkanı Keskinin araya girmesi ile esnaflar belediye önünden ayrıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Belediye Doğru Yapıyor 07 Haziran 2024 11:10

    TAKSİCİLER NEDEN EYLEM YAPIYOR? Taksici esnaflarının taksi açılış ve indi-bindi ücretlerine ortalamada %200 artış yapılması isteklerine karşı bu fahiş yükseltmeyi çok bularak bu denli bir fiyat yükseltmesine karşı çıkan Belediyeyi protesto etmek için Taksiciler Eylem Yapıyorlar! Şehir Merkezi ile Hava Alanı arası 25 km. Mevcutta taksi ücreti 525₺. Bu fiyat zammı kabul edilirse taksi ücreti 1.170₺ olacak. FARK = 645₺ Malatya İstanbul arası otobüs bileti 700₺ ile 900₺ arası iken, Malatya İstanbul arası uçak bileti 1.250₺ ile 1.750₺ arası iken; BU YENİ ZAM İSTEĞİYLE Çarşı Merkez ile Hava Alanı arası taksi ücretinin 1.170₺ olması sizce mantıklımı? BAŞKA BİR ÖRNEK DAHA VEREYİM. Çarşı ile Turgut Özal Tıp Merkezi arası 11 km. Mevcutta taksi ücreti 220₺. Bu fiyat zammı kabul edilirse taksi ücreti 490₺ olacak. Fark = 270₺ İşte olay tam olarak bu! Km bazında %200 fiyat yükseltilmesine karşı çıkan Belediye protesto ediliyor. Zam isteyen Taksiciler mi, zammı çok bulan Belediye mi haklı?