‘Temel Beceriler ve Aile Eğitimi’ projesini tanıttı

Adıyaman Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Temel Beceriler ve Aile Eğitimi' projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

‘Temel Beceriler ve Aile Eğitimi’ projesini tanıttı
Bölge
Adıyaman Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Temel Beceriler ve Aile Eğitimi’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen proje tanıtımına, Vali Yardımcısı Adem Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, milli eğitim şube müdürleri, halk eğitim ve milli eğitim çalışanları katıldı. Gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, “Projemizdeki amacımız, aile okuryazarlık faaliyetleri kapsamında okuma, yazma, sayısal ve dijital becerilerini arttırma yoluyla yetişkinlerin temel beceri düzeylerinin geliştirmektir. Okul sürecinde destek için pedagoji hazırlama, okul aile birliği ilişkileri ve ortakların geliştirilmesi, yetişkinlerin çevresinde olanaklarını tanımasını sağlanılmasını istiyoruz. Rehberlik ve motivasyon faaliyetlerini tedarik etme, yetişkinlerin gereksinimlerine göre kaliteli öğrenme fırsatları hazırlama ve hizmet sunma, aile öğrenme programlarının uygulanmasını desteklemek ve teşvik etmek için ilgili paydaşların kapasitelerini arttırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılanlara yemek ikram edildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom