TOBB Başkan Danışmanı Arzu: “Elazığ TSO projeleri ile bölgeye de hizmet götürmüştür”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Elazığ TSO) çok sayıda Avrupa Birliği ve yerel projeler uyguladığını belirten Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkan Danışmanı Kutbettin Arzu, Elazığ TSO'nun projeler ile Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Malatya, Batman gibi bölge illere de hizmet götürdüğünü söyledi.

TOBB Başkan Danışmanı Arzu: “Elazığ TSO projeleri ile bölgeye de hizmet götürmüştür”
Bölge
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Elazığ TSO) çok sayıda Avrupa Birliği ve yerel projeler uyguladığını belirten Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkan Danışmanı Kutbettin Arzu, Elazığ TSO’nun projeler ile Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Malatya, Batman gibi bölge illere de hizmet götürdüğünü söyledi.

TOBB Başkan Danışmanı Kutbettin Arzu ile TOBB Uzmanı Zeki Türkmen, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’la bir araya gelerek projeler ve bölgesel çalışmalar hususunda görüş alışverişinde bulundu.

Bölgede bir takım inceleme ve görüşmelerde bulunmak amacıyla Elazığ’da olduklarını aktaran TOBB Başkan Danışmanı Kutbettin Arzu, “Elazığ TSO geçmişte çok sayıda AB ve yerel projeler uygulamıştır. Son olarak TOBB müşterekliğinde ülkemizdeki 5 oda ile birlikte KUYAP projesini iki yıl boyunca başarılı bir şekilde uygulayarak sonuçlandırmıştır. Elazığ TSO bu projeler ile Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Malatya, Batman gibi bölge illere de hizmet götürmüştür. Dolayısı ile bölgesel bir deneyim ve tecrübeye sahip olan Elazığ TSO’nun, bu birikiminden istifade etmek suretiyle önümüzdeki dönem içerisinde bazı AB odalarıyla müşterek organizasyonlar ve projeler yapmak için çalışmaktayız. Elazığ TSO’nun daha önce TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun talimatıyla Almanya veya İtalya Ticaret Odası ile kardeş oda protokolü imzalaması çalışmalarımız da devam ediyor. Bu projeleri inşallah en kısa sürede hayata geçireceğiz. İdris Alan Başkanımız camiamız içerisinde yakından bilinen ve TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nun sivil toplum kuruluşlarının nasıl yönetilmesi gerektiğine örnek gösterdiği bir kişidir. Elazığ’ın Teşvik Yasasında 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi bugün Başkan Alan sayesinde olmuştur. Ben de bu vesile ile kendisini bir kez daha kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ise, "Bugün çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreç içerisinde daha önce girişimlerini yaptığımız projelerimizin detaylarını görüşme fırsatı bulduk. İnşallah TOBB öncülüğünde odamız sadece Elazığ’a değil, bölge iş dünyasına da önemli katkılar sağlayacak çalışmaları gerçekleştirecektir. Kutbettin Arzu’nun birikim ve deneyimlerinden istifade etmek suretiyle inşallah çok daha verimli çalışmaları birlikte gerçekleştireceğiz. TOBB’nin ve ilgili kurumlarının bizlere göstermiş olduğu bu ilgi ve teveccüh için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom