Tüfenkci açıkladı Doğu Anadolu Bölgesi Malatya’ya bağlı olacak

Vuslat TV’de yayınlanan Seçime Doğru programının konuğu olan AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 31 Mart seçimlerinden sonra Malatya’nın kazanımlarının artacağını söyledi.

Tüfenkci açıkladı Doğu Anadolu Bölgesi Malatya’ya bağlı olacak Malatya

Vuslat TV’de yayınlanan Seçime Doğru programının konuğu olan AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 31 Mart seçimlerinden sonra Malatya’nın kazanımlarının artacağını söyledi.
15 Temmuz darbe girişimi sırasında en kanlı saldırıya uğrayan merkez Özel Harekât olmuştu. Olağanüstü Hâl uygulaması kapsamında yayımlanan 693 ve 694 sayılı kanun hükmünde kararnamelerle, 15 Temmuz darbe girişiminde hava saldırısına uğrayan Emniyet Özel Harekât Daire Başkanlığı'nın örgütlenmesinde de değişikliğe gidildi.
'DAİRE BAŞKANLIĞI' GİTTİ 'BAŞKANLIK' GELDİ
Eğitime alınan ek 10 bin kişiyle toplam mevcudu 24 bin kişiye ulaşan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât biriminin statüsü, KHK kapsamında "daire başkanlığı"ndan "başkanlık"a çıkarıldı. Merkezi Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekât Başkanlığı'na bağlı sekiz "bölge müdürlüğü" kurulması kararlaştırıldı.
TÜFENKCİ VUSLAT TV’DE AÇIKLADI
Vuslat TV’de yayınlanan Seçime Doğru programında Ökkeş Cerit’in sorularını cevaplayan Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Özel Harekât Başkanlığı'na bağlı sekiz bölge müdürlüğünden birinin Malatya’da olacağını açıkladı.
“MALATYA İÇİN KAZANIMDIR, BACASIZ FABRİKADIR”
Bölge müdürlüğünün Malatya’da olması için milletvekilleri olarak ciddi girişimlerde bulunduklarını ifade eden Tüfenkci, “Malatya için önemli olduğunu düşündüğüm, bu güne kadar da çok dillendirmediğimiz önemli bir gelişme var. İçişleri Bakanlığı, özel harekâtı yeniden yapılandırdı. Bu yapılandırma neticesinde 8 bölgeye ayrıldı. Bu bölgelerden biri de Malatya olacak. Doğu Anadolu Bölgesi Malatya’ya bağlı olacak. Yer tahsisi yapıldı inşaatlar yakında başlayacak, atamalar tamamlandı. Yaklaşık 2 bin 500 ila 3 bin arasında özel harekât polisi Malatya’da ikamet edecek. Eğitimleri Malatya’da olacak, lojistiği bu ilden sağlanacak. Bu durum Malatya için bir kazanımdır, bacasız fabrikadır” dedi.

 

Kaynak : Vuslat Gazetesi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom