Türk ve Suriyeli öğrenciler yarıştı

Adıyaman'da 'Sosyal Uyum' Projesi kapsamında düzenlenen ses yarışmasında Türk ve Suriyeli öğrenciler sesleriyle büyüledi.

Türk ve Suriyeli öğrenciler yarıştı
Bölge
Adıyaman’da ‘Sosyal Uyum’ Projesi kapsamında düzenlenen ses yarışmasında Türk ve Suriyeli öğrenciler sesleriyle büyüledi.

Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ‘nün ‘Okul Destek ve Sosyal Uyum’ Projesi kapsamında Türk ve Suriye uyruklu öğrenciler arasında ses yarışması düzenlendi. Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Emre Çalğan ve birim müdürleri ile aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından program öğrencilerin mehter takımının söylediği marşlarla başladı. Mehter takımının gösterisinin ardından Türk ve Suriyeli çocuklar seslendirdiği şarkı, türkü ve ilahiler ile jüriden puan alma mücadelesi verdi. 6’sı Suriyeli 5’i Türk 11 kişi yarıştı. Yarışmada Umut Almaz ve Muhammed Ali Almaz birinci, Mahmut Gazi Harıkçı ikinci olurken, Ula Elbekur üçüncü oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren yarışmacılardan birinciye eşofman takımı, ikinci ve üçüncüye zeka testi hediye edilirken, yarışmacıların hepsine ise kırtasiye malzemeleri hediye edildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom