Gündem Düzenleme Tarihi : 22 Kasım 2020 16:19 Haber Girişi : 22 Kasım 2020 16:22

Usulsüzlük İddiaları yapılmıştı Malatya’ya Müfettiş Çağrıldı

Usulsüzlük İddiaları yapılmıştı Malatya’ya Müfettiş Çağrıldı

Malatya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 21 Kasım 2020 tarihli bazı basın ve yayın organlarında yer alan haber ve açıklamalarda,Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan okul onarım ihalelerindeusulsüzlük yapıldığına ilişkin iddialara yer verilmiştir. 

esenlik haber arası

 

Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen; okul binaları depreme karşı güçlendirme işleri, okul binalarının yıkım işleri ve sağlık hizmet binalarının yapımına ilişkin bazı ihale işlemlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili olarak araştırmayapmak üzere Valiliğimizin 28.09.2020 tarihli onayıyla Vali Yardımcısı görevlendirilmiştir. 

 

Vali Yardımcısı tarafından hazırlanan Araştırma Raporunda; iddia konularının kapsamı ve teknik hususlar içermesi nedeniyle uzmanlık bilgisi ve tekniği ile incelenmesi gerektiği belirtilmesi nedeniyle, Valiliğimizin 11.11.2020 tarihli yazısıyla, iddialara ilişkin ihale işlemlerinde sorumluluğu olan görevliler hakkında ön inceleme ve disiplin soruşturması yapılması amacıyla İçişleri Bakanlığı’ndan Mülkiye Müfettişi görevlendirilmesi talep edilmiştir. 

Yapılacak ön inceleme neticesinde, söz konusu ihalelerde usulsüzlük yapıldığının ve kamu zararına sebebiyet verildiğinin tespit edilmesi halinde sorumluluğu bulunan ilgililer hakkında gerekli yasal işlemler yapılarak konu yargıya intikal ettirilecektir. 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.