Diğer Haber Girişi : 06 Aralık 2021 08:37

Web Sitesinin Sıralaması SEO Çalışmalarının Başarısına Bağlıdır

Kurumsal SEO çalışmalarının başarılı olabilmesi belirli noktaların dikkate alınması sayesinde mümkün olabilmektedir. Bu sayede hem kurumsal web sitesinin trafiğinin artması hem de marka prestijine katkı sağlanması söz konusu olabilmektedir.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

SEO çalışmaları en genel şekliyle arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmek için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanabilir. Kurumsal SEO ise kurumsal firmaların arama motoru botları tarafından yapılan taramalarda kolayca bulunabilmesi ve sonuçlarda üst sıralarda yer alabilmesi için gerçekleştirilen çalışmalara verilen isimdir. Kurumsal SEO çalışmalarının başarılı olabilmesi belirli noktaların dikkate alınması sayesinde mümkün olabilmektedir. Bu sayede hem kurumsal web sitesinin trafiğinin artması hem de marka prestijine katkı sağlanması söz konusu olabilmektedir.

Simur Digital titiz ve dikkatli kurumsal SEO çalışmaları ile kurumsal web sitelerinin giderek daha fazla hedef kitleye ulaşmasına ve organik trafiğini artırmasına yönelik çalışmaları ile ön plana çıkmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen SEO internet sitelerinin optimize edilmesi için uygulanan çalışma türüdür. SEO çalışmalarıyla anahtar kelimelerin arama motorlarında üst sırada yer almasının sağlanması hedeflenir. Kullanıcılar arama motoru üzerinde aradıkları hizmetlerde ve ürünlerde ilk sırada karşılarına çıkan internet sitelerini tercih ederler. Bu nedenle SEO çalışmaları çok önemlidir.

Kurumsal SEO Nedir?

Günümüzde birçok marka hizmetlerini ve ürünlerini internet üzerinden kullanıcılara ulaştırmak ve satmak için kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti alır. İnternet üzerinden ürün ya da hizmet satılması için mutlaka SEO çalışması yapılmalıdır. Doğru SEO çalışmaları internet üzerinden pazarlanan ürünlerin ve hizmetlerin çok daha hızlı bir şekilde potansiyel müşterilere ulaştırma imkanı verir. Kar amacı gütmeyen internet sitesine sahip olunması durumunda da kurumsal SEO hizmetinden yararlanılarak organik trafik artırılabilir ve hedef kitleye ulaşılabilir.

Kurumsal SEO normal SEO çalışmalarına göre daha değişik çalışmalardan oluşan bir süreçtir. Kurumsal firmaların arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması amacıyla yapılır. Kurumsal markaların arama motorlarında hedeflediği konuma gelebilmesi için doğru SEO uzmanları ile çalışması çok önemlidir.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

SEO çalışmaları kurumsal markaların arama motorlarında üst sıralarda yer almasına ve marka bilinirliğini artırmasına yardımcı olur. Arama motoru üzerinden anahtar kelimeleri arayan kullanıcılar SEO çalışmaları sayesinde web sitelerini rakiplerine göre daha hızlı bir şekilde bulurlar. İnternet kullanımı günümüzde hızla artmakta olup SEO bu konuda kullanılabilecek en etkili araçtır.

Kurumsal SEO hizmetinde markaların istekleri özelinde planlama yapılır. Markanın hedeflediği başarının yakalanabilmesi temelinde gerekli çalışmalar gerçekleştirilir. Bu kapsamda birçok farklı çalışma gerçekleştirilir.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizi web sitesinin hedef kitleye ulaşması için uygulanan bir aşamadır. Kullanılan anahtar kelimeler arasında trafik sağlamayan ve aranma hacmi olmaya kelimeler belirlenip gerekli düzenlemeler yapılır.

Bunun dışında faaliyet gösterilen sektöre hitap etmeyi sağlayacak, potansiyel müşteri kitlesi barındıran ve aranma hacmi olan kelimeler tespit edilir. Tespit edilen anahtar kelimelerin ölçümleri yapılır.

Yapılan analizler sonucu belirlenen anahtar kelimelerin ne kadar trafik sağlayacağı ve bu anahtar kelimelerden ortalama ne kadar süre içinde trafik alınacağı detaylandırılır.

Rakip Analizi

Markalar için yapılan ikinci çalışma rakip analizidir. Rakip analizi çalışmasıyla belirlenen anahtar kelimelerdeki rakipler tespit edilir. Rakiplerin hangi anahtar kelimelerden trafik aldığı, nasıl bir strateji izlediği ve backlink profilleri incelenir.

Rakiplerin SEO anlamında örnek olabilmesi dolayısıyla tüm çalışmaları kontrol edilir. Arama sonuçlarında rekabet edilecek rakiplerden daha iyi işler yapılabilmesi için öncelikle ne yaptıkları öğrenilmelidir. Bu nedenle rakip ve rekabet analizi aşaması çok önemlidir.

Site Analizi

Kurumsal SEO çalışması yapılacak olan sitenin genel durumu değerlendirilir. Site analizi sitenin mevcut durumunun izlenebilmesi için yapılır.

Meta başlık ve açıklama, mobil uyumluluk, H etiketleri, içerik, backlink, site hızı ve benzer kriterler analiz edilir. Süreç tamamlandıktan sonra yapılması gereken düzenlemeler planlanır.

Site İçi Operasyonu

Kurumsal markanın analiz süreçleri tamamlandıktan sonra çıkan hatalar ve yapılan yanlışlar düzenlenmeye başlanır. Site içi optimizasyon web sitesinde yapılacak tüm çalışmaları kapsar. SEO çalışmalarının temelini bu çalışmalar oluşturur.

Arama motorlarından web sitesine gelen kullanıcıların web sitesinde istediğini bulabilmesi kullanıcı deneyimi ve içerik kalitesiyle ilişkilidir. Sitenin içerik kalitesi ve kullanıcı deneyiminin olduğundan daha iyi bir hale getirilmesi için gerekli düzenlemeler yapılır. Bu çalışmalar sayesinde web sitesi Google ve diğer arama motorlarında yükselir.

Site içi SEO çalışmalarının yalnızca kullanıcı deneyimi ve içerik kalitesiyle ölçülmesi mümkün değildir. Çünkü SEO 200’den fazla kriterden oluşan kapsamlı bir süreçtir. Site içi optimizasyon SEO çalışmasının temelini oluşturduğu için doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Böylece markanın temeli Google algoritmalarına göre atılarak ileride yaşanması olası sorunlar önlenebilir.

Site Dışı Operasyonu

Site dışı optimizasyon süreci markanın arama motoru sorgulamalarında istenilen başarıyı yakalayabilmesi için siteyi dışarıdan destekleyecek bağlantı çalışmaları yapılır. Site dışı SEO çalışmalarıyla markanın Google ve diğer arama motorlarında otoriter bir hale getirilmesi hedeflenir.

Site dışı çalışmalar rakip analizi sürecinde elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılır. Rakiplerin site dışı çalışmaları incelenerek onlardan daha iyi çalışmalar ortaya koyulması hedeflenir.

Dutpınar haber arası

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.