Spor Haber Girişi : 06 Ağustos 2015 22:02

Yeni Malatyaspor'da Stat Belirsizliği

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) PTT.1 Lig’de oynanacak karşılaşmaların başlama saatini ve oynanacak yerleri açıkladı. Geçtiğimiz sezon rekor cezalar alan Yeni Malatyaspor, ligin birinci haftasında oynayacağı 1461 Trabzon mücadelesini Malatya dışında bir statta oynama durumuyla karşı karşıya.
Sarı-kırmızılılar bakımda olan stadını ligin ilk haftasına yetiştiremediği taktirde 1461 Trabzon maçı başka bir ilde oynanacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Kulüp Müdürü Selçuk Günaydın, “Türkiye Futbol Federasyonu İnönü Stadı’ndaki yenileme çalışmalarının pazartesi gününe kadar bitirilmesini istedi. Çalışmaları bitirirsek ilk hafta oynayacağımız 1461 Trabzon müsabakası kendi stadımızda oynanacak” dedi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği eksikleri tamamlama adına geceli gündüzlü çalıştıklarını kaydeden Selçuk Günaydın, “Federasyonumuz statla ilgili son kez kontrole gelecek. Biz kulüp olarak ek süre istedik. Ve Pazartesi gününe kadar ek süre aldık. Eğer çalışmalar o güne kadar biterse sahamızdaki ilk maç İnönü Stadı’nda oynanacak. Yok eğer yetişmezse, müsabaka başka bir ilde oynanacak” dedi.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON