Yeşilyurt Kiraz festivaline yoğun ilgi

25. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali’nin Çırmıhtı’da yapılan açılış töreninde AKP Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin sözleri törene damga vurmuştu.

Yeşilyurt Kiraz festivaline yoğun ilgi Malatya

Tüfenkci :  Başkanımız dedi ki; “Yav biz bu Kiraz Festivalinden çok şey beklemiyoruz” diye. Esasında Mehmet Başkanım çok şey bekliyoruz. Laf olsun diye festival yapılmaz. Dolayısıyla bu festivalde gereken gerektiği şekliyle hem ilçemizin tanıtımına hem kirazımızın hem de ata sporumuzun tanıtımı noktasında, ölmemesi, yaşatılması noktasında önemli görevler icra ediyor. Bu anlamıyla Yeşilyurt Belediyemize, Yeşilyurt Kaymakamımıza, ve İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yine önümüzdeki günlerde Malatya’mız önemli bir festivale daha ev sahipliği yapacak. Uzun süre aradan sonra “Malatya Kayısı Festivalini” Büyükşehir Belediye Başkanımızın organizasyonunda yapacağız. İnşallah Malatya kayısısının tanıtımı noktasında ve Malatya’yı tanıtma noktasında inşallah festivalimizi 17 Temmuz’da gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile bütün Malatyalı hemşerilerimizi, hem uzakta olan hem de Malatya’ya gönül vermiş olan bütün kardeşlerimizi de bu festivale davet ediyorum.” Demişti.

Tüfenkci’nin bu sözlerine karşın Kiraz Festivaline yoğun ilgi gösteren vatandaşlar meydanlara sığmadı.

Şehrimiz için büyük önem taşıyan Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali’nde Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin sözleri ile festivale katılım görüntüleri arasında büyük bir çelişkinin olduğu bir gerçektir.

Akıllara şu soru gelmektedir; geçmişten günümüze kayısının ve kirazın tanıtılması noktasında katkınız oldu mu sayın Tüfenkci?

Şehrimizin simgesi olan kayısı için yıllardır festival yapılmadığından Iğdır gibi illerde festivaller yaparak kayısıya onların sahip çıkması da üzücü bir durumdur.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hakkı Söyler @Boş Teneke Çok Ses Çıkarır

01 Temmuz 2019 18:28

Türkiye’ye 4 yıl kaybettirdiği gibi bakanlık hiç yapmadı Allahtan müsteşar g müdür vs kadrolar vardı. Malatya’ya faydadan çok zararı oldu Bülent beyin.Siyasetin mayasını bozdu. Varsa yoksa yalan sözler. Malatya’da sadece bakanken bir kişiyi memur yapmış. Toto’dan bakan olursa hem Malatya itibar kaybetti. Hem gümrük ticaret. Gerçi diğerlerinin ne farkı varki al birini vur ötekine

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom