casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Yıldırım'dan ilk açıklama

Siyaset Haber Girişi : 15 Mayıs 2023 21:07
Yıldırım'dan ilk açıklama
Yıldırım'dan ilk açıklama

Malatya’da kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 4, CHP 1 ve MHP 1 milletvekili çıkardı. Kentte Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 69,39 oy aldı.

Deprem konutları

 

Milletvekilliği seçimlerinde ise kentte tablo değişmedi. 435 bin 267 seçmenin oy kullandığı kentte, seçimlere katılım oranı yüzde 82,03 olarak açıklandı. Seçmenlerin 196 bin 419 oyunu alan AK Parti, bu seçimde de milletvekilliği sayısını koruyarak 4 vekilini Malatya’dan meclise gönderecek. Cumhuriyet Halk Partisi 93 bin 918 oy ile 1 milletvekilini çıkarabildi. Milliyetçi Hareket Partisi de 56 bin 231 oy oranı ile bu seçimde de 1 milletvekilini çıkaran partilerden biri oldu.

Malatya’da seçimin sürpriz çıkış yapan partisi ise Yeniden Refah Partisi oldu. 40 bin 512 oy alan YRP, milletvekili çıkaracak oy oranına ulaştı. 17 bin 149 oy alan İYİ Parti de kentte 5’inci parti olurken, geri kalan oy ise diğer partiler arasında paylaşıldı.

 

Yeniden Refah Partisi Malatya milletvekili aday adayı Bilal Yıldırım yazılı açıklama yaparak Malatya'ya teşekkür etti.


Yıldırım "14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerini geride bıraktık. Bizler bu seçim kampanyası sürecinde tüm teşkilat üyelerimizle canla başla mücadele ettik. Yeri geldi Kernek'te sizlerle çay içtik yeri geldi Akçadağ'ın köylerinde kömbe yedik. Malatya'nın sıkıntılarını, dertlerini dinledik ve bunları not ettik. Bu süreçte gittiğimiz her yerde sevgi gördük, saygı gördük, hoşgörü ve samimiyet gördük. Anladık ki Malatya Refah Partisini ve Milli Görüşçüleri çok özlemiş. Hemen hemen her sandıkta Yeniden Refah Partisi'ne oy çıktığını gördük. Bu seçim sonuçları bize tek bir şey anlatıyor; Türkiye'de ve Malatya'da bu seçimin tek kazananı Yeniden Refah Partisi'dir. Girmiş olduğumuz ilk seçimde, Malatya'da hemen hemen tüm partilerin kaybettiği, oylarının düştüğü bir ortamda biz Malatya'da 40 Bin 551 kişinin desteğini arkamızda gördük. Malatya genelinde %9,5 oy oranı ile Malatya siyasetinde Yeniden Refah Partisi'nin ciddi bir aktör ve yönetmen olduğunu herkese göstermiş olduk. 

 

Şimdi bundan sonraki süreçte Malatya'da daha gür ve daha güçlü bir şekilde; arkamızda 40 Bin kişinin gücü ve kuvveti ile canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizlere oy veren veya vermeyen tüm herkesin yine en güçlü sesi olacağız. Biz bir yere gitmiyoruz. Şimdi daha büyük bir aileyiz. Malatya'nın sıkıntılarını ve dertlerini biliyoruz. Malatya'da son vatandaşımızın problemi çözülene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. 

YouTube Haber arası

Sevgi, saygı ve hürmetlerimle..

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.