casino siteleri

Adıyaman esnafından vefa örneği

HABERDE İNSAN Haber Girişi : 01 Şubat 2024 09:41
Adıyaman esnafından vefa örneği
6 Şubat depreminde ağır hasar alan ve binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği Adıyamanda kimi esnaf depremin 1. yıl dönümünde ücretsiz çiğköfte ikramı y
6 Şubat depreminde ağır hasar alan ve binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği Adıyamanda kimi esnaf depremin 1. yıl dönümünde ücretsiz çiğköfte ikramı yapacak kimi ise dükkanını kapatacak.
6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyamanda binlerce vatandaş hayatını kaybetmiş ve binlerce bina yıkılmıştı.
6 Şubat depreminin 1. yıl dönümüne günler kala Adıyamanda birçok esnaf iş yerini kapatma kararı aldı. Bazı çiğköfteciler ise depremin yıl dönümünde ücretsiz çiğköfte dağıtacak.
Adıyamanda vefa örneği gösteren çiğköftecilerden Ahmet Tepe, 6 Şubat depreminde çok kötü bir felaket yaşadık. Depremin etkilerini halen yaşıyoruz. Bizler de 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenlerin hayrına çiğköfte dağıtacağız. Yaklaşık 10-12 bin civarında bir dağıtım yapacağız. Kitle sayısı yüksek olursa daha da fazla yaparız diye konuştu.
Vatandaşlar alınan kararların yerinde olduğunu dile getirerek esnafa teşekkür etti.