Özel Haber Haber Girişi : 08 Ekim 2021 21:08

Ağbaba, Malatyalı Rektörü Hazmedemedi

Ağbaba, Malatyalı Rektörü Hazmedemedi

 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,   Boğaziçi Üniversitesinin Malatyalı  Rektörü M. Naci İnci 'ye ait  kişisel bilgilerini Twitter dan  paylaşarak hedef gösterdi. Kendisine saldıranlardan şikayetçi olan Rektör Naci İnci'yi hedef gösteren CHP'li Ağbaba bununla da kalmayrak muhbirlikle suçladı.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba 'dan büyük skandal. Ağbaba, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, Boğaziçi Üniversitesi  Rektörü M. Naci İnci 'ye ait kişisel bilgilerinin bulunduğu dilekçeyi paylaştı.

 

Rektörü Prof. Dr. M. Naci İnci, rektörlük binası önünde makam aracının önünü kesen ve aracın üzerine çıkan kişiler hakkında 'Tehdit', 'Hakaret', 'Mala zarar verme suçlarından şikayetçi olmuştu. 


ŞAHSİ BİLGİLER PAYLAŞTI


CHP Genel Başkan Yardımcı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İnci'nin şikayet dilekçesini paylaştı.


 
Ağbaba, paylaşımında Naci İnci'ye ait adres ve kimlik bilgilerini ise gizlemeyerek hedef gösterdi.
Öte yandan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Rektör Bey'in aracına saldırıyorlar, tüm gün hakaret ve tehdit ediliyor, bunlar meşru oluyor fakat bu hukuksuzluğu polise bildirmek dayri ahlaki öyle mi! Peki, size hangi hukuk birisinin ev adresini paylaşarak hedef gösterme gücünü tanıyor?" ifadelerini kullandı.

 

MEHMET NACİ İNCİ KİMDİR?

 

Mehmet Naci İnci, 3 Kasım 1965'te Malatya'nın Pütürge ilçesinde dünyaya geldi.

 

Prof. Dr. Naci İnci, 1987'de Marmara Üniversitesi'nden fizik dalında lisans derecesini, 1992’de ise fiber optik sensörler alanında İngiltere'deki Heriot-Watt Üniversitesi’nden doktora derecesini aldı.

 

Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde 1993-1994 yılları arasında optik haberleşme alanında doktora sonrası çalışmalar yapan İnci, 1994 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nde yardımcı doçent, 1996'da ise doçent oldu.

 

İnci, 1998-1999 yıllarında fiber optik sensörlerin endüstriyel uygulamaları üzerine Japonya'da Gunma Üniversitesi’nde konuk araştırmacı olarak çalıştı. 1999–2005 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde öğretim üyeliği yaptı, üniversitenin temel ve araştırma laboratuvarları ile diğer lisans ve lisansüstü programlarının kurulmasında görev aldı.

 

2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nde profesör olan Mehmet Naci İnci 2014–2018 döneminde Fizik bölüm başkanlığı yaptı. İnci, Almanya'daki Stuttgart Üniversitesi, Japonya'daki Gunma Üniversitesi, Norveç Teknik Üniversitesi ile İngiltere'deki Heriot-Watt Üniversitesinde konuk profesör olarak bulundu.

 

Fiber optik, nano partiküller ve uygulamalarının fiziği, optik sensörler, kuantum optiği, kuantum bilişimi, kuantum kriptografisi konuları üzerine çalışan ve araştırmalar yürüten İnci'nin üniversite-sanayi ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik katkıları kapsamında ise iki uluslararası patenti bulunuyor

Dutpınar haber arası


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.