casino siteleri

Başakşehirli berberlerden afet bölgesinde anlamlı hizmet

HABERDE İNSAN Haber Girişi : 26 Şubat 2023 15:13
Başakşehirli berberlerden afet bölgesinde anlamlı hizmet
Başakşehir Belediyesi öncülüğünde Malatya´nın Yeşilyurt ilçesine gelen on berber, konteyner kentte depremzedelerin saç kesimlerini ve sakal
Başakşehir Belediyesi öncülüğünde Malatya´nın Yeşilyurt ilçesine gelen on berber, konteyner kentte depremzedelerin saç kesimlerini ve sakal tıraşlarını yaptı.
Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından bölgedeki çalışmalarını aralıksız sürdüren Başakşehir Belediyesi, depremzedelere yönelik hizmetlerine bir yenisini ekledi. Depremzedelerin kişisel bakımlarını sağlamak için gönüllü olan berberler, Başakşehir Belediyesi´nin organizasyonuyla Malatya´nın Yeşilyurt ilçesine gitti. Başakşehirli berberler, depremden en çok etkilenen yerlerden olan Yeşilyurt´ta kurulan çadır ve konteyner kentinde depremzedelere kişisel bakım hizmeti verdi. Özel olarak kurulan çadırda on gönüllü berber, iki gün boyunca depremzedelerin saç kesimlerini ve sakal tıraşlarını yapacak.

"Yaraları birlikte sarıyoruz"
Yeşilyurt´ta olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden kuaför Ferdi Ocaktan, "Başakşehir Belediyesi aracılığıyla afetzede kardeşlerimizin yaralarını saracağız. Birlikte olduktan, el ele verdikten sonra üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur" şeklinde konuştu.
Kuaför Rıdvan Özçelik de, "Başakşehir Belediyesi çok anlamlı bir çalışma yaptı. Biz de burada olmaktan, afetzede kardeşlerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

"El birliğiyle yaralarımızı saracağız"
El birliğiyle zorlu sürecin üstesinden geleceklerini vurgulayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Tüm imkanlarımızı ve devletimizin gücünü afetzede komşularımız için harcıyoruz. Başakşehir Belediyesi´nin de desteğiyle yaralarımızı çok daha hızlı bir şekilde sarıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve ekibine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Bölgedeki çalışmaların sürdüğünün altını çizen Başakşehir Belediyesi Afet Bölge Koordinatörü İrfan Köpürür, "Afetzede vatandaşlarımızın kuaför ihtiyaçlarını karşılamak adına çadırımızı kurduk. İki gün boyunca kuaför arkadaşlarımız hizmet verecek" dedi.