casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Bir günlüğüne doktor oldular, ortaya renkli görüntüler çıktı

Sağlık Haber Girişi : 21 Mart 2024 12:42
Bir günlüğüne doktor oldular, ortaya renkli görüntüler çıktı
Bir günlüğüne doktor oldular, ortaya renkli görüntüler çıktı.

21 Mart Down Sendromlular Günü dolayısıyla Battalgazi Devlet Hastanesinde ağırlanan çocuklar bir günlüğüne doktor oldular ve ortaya renkli görüntüler çıktı.
21 Mart Down Sendromlular Günü dolayısıyla Malatyada farklı bir etkinlik düzenlendi. Her yıl bir günlük asker olan Dowm sendromlu bireyler bu yıl ise beyaz önlük giyerek doktor oldular. Battalgazi Devlet Hastanesinin konuğu olan çocuklar beyaz önlüklerini giyerek muayene yaptı, laboratuvara girdi, ortaya renkli görüntüler çıktı.
Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan, Down Sendromlular Günü dolayısıyla bugün farklı bir etkinlik yapmak istediklerini belirterek, Ülkemizde 100 binin üzerinde Down Sendromlu bireyimiz var. Onlarında toplumun bir parçası olarak görüyoruz. Bunu bir hastalık olarak görmüyoruz onlar dünyanın gülen yüzleri ve çiçeği olarak görüyoruz. Kısa bir süreliğine de olsa hayallerinde olan doktorluk, hemşirelik gibi meslekleri de yaşatmak istedik. Ve onları bir günlüğüne sağlık çalışanı olarak gördük. Misafirlerimize hastanemizi tanıtmak ve farklı polikliniklerde muayene, müdahale işlemlerine yabancı olmamaları ve sosyal hayatın içinde daha mutlu, daha anlaşılır olma adına farkındalık oluşturduk diye konuştu.

Deprem konutları

 

YouTube Haber arası


Gün boyu birçok dalda muayenelere katılan çocuklara gün sonunda ise teşekkür belgeleri takdim edildi. Sosyal etkinliğe Down Sendromlular Derneği Başkanı Nursel Vardı, Eğitmen Hoca Mert Şende katıldı. Program pasta kesimi ile son buldu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.