casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Bizim STK'lar Başkan Gürkan'a ‘Devlet Ödülü’ verilsin derdine düştüler

Gündem Haber Girişi : 07 Eylül 2023 20:33
Bizim STK'lar Başkan Gürkan'a ‘Devlet Ödülü’ verilsin derdine düştüler
Malatya Mahvolmuş Malatya Bitmiş Bizim STK'lar Başkan Gürkan'a ‘Devlet Ödülü’ verilsin derdine düştüler

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılım sağladı. 

Deprem konutları


Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu’nda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ‘Devlet Ödülü’ verilmesi için bir teklif hazırlandığı ve bu teklifin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanlığına gönderileceğini söyledi. 

 

Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Yunus Kılıç, Başkan Gürkan’ın yapmış olduğu çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade ederek, “Asrın felaketini yaşadık, binalarımız yıkıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan depremden sonra Ziraat Odası Başkanlığı Binası’nı bize tahsis ettiler. Biliyoruz ki Malatya’mızda her şey Büyükşehir Belediyesinin hizmetleriyle oluşabiliyor. Selahattin Gürkan Başkanım, Malatya için bir şanstır. Bunu böyle bilelim. Malatya insanı yapılan hizmeti hiçbir zaman inkâr etmez. Geçmişte belediye başkanlığı yapmış olan Münir Erkal’ın yaptırmış olduğu Şehir Mezarlığı, MAŞTİ Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Tanzim Satış Mağazaları gibi hizmetleri Malatyalılar inkâr etmiyor. Bugünkü belediye hizmet binamızı Mehmet Yaşar Çerçi yaptırdı. Malatya kamuoyu bunu da inkâr etmiyor. Bugün Selahattin Gürkan Başkanımızın bizi ilgilendiren konularda yani tarım konusundaki hizmetlerini saymak istiyorum. Fuar Alanındaki Eğitim Merkezi, Dünya Kayısı Pazarı, Fidancılar Sitesi, Lisanslı Depo, DSİ Binaları, Battalgazi Belediyesi Binası, Şoför Okulu Binaları, İtfaiye Binası ve sayamadığımız birçok hizmete biz çiftçiler, Malatyalılar olarak şahit olduk, tanıklık ediyoruz. Ama Allah’tan gelen bu asrın felaketi, siyasi ranta çevirmeye başlıyorlar. Biz de onlara diyoruz ki, siz Selahattin Gürkan’ın 10 yılda yapmış olduğu hizmetlerin boyama işini yapsanız, 10 yılda ancak boyama işini bitirebilirsiniz. Herkes kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Biz Selahattin Gürkan Başkanımızın yanındayız. Sivil Toplum Kuruluşlarının hizmet verdiği her yer Büyükşehir Belediyesine aittir. Hiç birimizi dışarıda bırakmadılar. Herkes için gerekli tedbirleri aldılar. Depremin ilk gecesi Yazıhan’da yıkım olmadığını gördüğümüz anda biz Malatya’daki yakınlarımıza koştuk. Sabah namazında Eski Mal Pazarının yanında depremzede ailelerini terk eden belediye personelini, belediyeye ait iş makinelerini ve esenlik personelini gördüm. Esenlik markete ait araçlarda ne kadar gıda varsa depremzede insanlara dağıttığına şahit oldum. Eksiklikler oldu gibi olumsuz eleştiriler oldu. Elbette ki eksiklik olacak. 11 il ağır hasar gördü, yıkıldı. Bunu bir anda yapmak, yaptık demek mümkün mü? Ama biz şuna inanıyoruz ki Büyükşehir Belediyemizin bu ekibiyle tüm insanlarımızın, Malatya’mızın yaraları sarılacak. Malatya’mızın hizmetleriyle Cumhurbaşkanımızın ‘Hizmet görmek istiyorsanız gidin Malatya’yı görün’ teveccühlerine layık olmuştur. Malatya’mıza hizmet yapılmış ise biz de mütevazı, şaibesiz tavrıyla; projeleriyle Malatya’ya hizmet eden Belediye Başkanımızın yanında duracağız. Malatya’mızın yaralarını hep birlikte saracağız. Malatya Büyükşehir Belediyesi personelinin deprem zamanı kendi ailesini bırakıp vatandaşlarımıza yardıma koşmasını hiçbir zaman unutmayacağız. Biz Malatya’ya hizmet edene saygı duyacağız. Art niyetli insanlara da fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.    

YouTube Haber arası