casino siteleri

Bu görüntüler miting alanından değil, sahur halayından: Yüzlerce kişi geleneksel sahur halayında buluştu

Kültür-Sanat Haber Girişi : 03 Nisan 2024 01:36
Bu görüntüler miting alanından değil, sahur halayından: Yüzlerce kişi geleneksel sahur halayında buluştu
Elazığda Ramazan ayının 23üncü gününde Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen yüzlerce kişi aynı anda halay çekip, çiftetelli oynadı. 7den 70e vatandaşla
Elazığda Ramazan ayının 23üncü gününde Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen yüzlerce kişi aynı anda halay çekip, çiftetelli oynadı. 7den 70e vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.
Elazığda her sene olduğu gibi bu sene de Harput Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından 23. sahur halayı etkinliği düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen ve geleneksel hale gelen etkinliğe yüzlerce vatandaş katıldı. Saat 23.23ü gösterdiğinde davul ve klarnetler çalınmaya başladı. Bir araya gelen yüzlerce vatandaş, aynı anda hala çekip çiftetelli oynadı. Uzun halay kuyruğu oluşturan vatandaşlar meşalelerin altında renkli görüntüler oluşturdu. Etkinliği izlemeye gelen çok sayıda vatandaş ise telefonlarıyla sahur halayını görüntüledi.
Her sene düzenlenen 23. sahur halayını bu sene de düzenledikleri için çok mutlu olduğunu aktaran Elazığ Harput Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Hakan Ergün, Geleneksel olarak 23üncü halayımızı gerçekleştirdik. Yaşlısıyla genciyle hepimiz meydanda toplandık. Bizlere destek veren belediyemize, valiliğimize çok teşekkür ederiz. Katılım sağlayan Elazığ halkımıza da teşekkürlerimizi borç biliriz dedi.
Etkinliğe katılan vatandaşlardan Murat Yaşar, 23üncü gecede sahur halatına geldik. Saat 23.23te güzel bir şenlik oldu. Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok. Millet dik halay oynuyor. Güzel bir program oluyor. Bu tür organizasyonlar hep olsun ki her sene oluyor da. Yoğun bir katılım var diye konuştu.
Dernek yöneticilerinden Arif Ünlü ise Elazığımızın plakası olan 23üncü sahur halayını bu yılda 10uncusunu kutlamış bulunmaktayız. Halkımız seçim yorgunluğundan çıkmış olmasına rağmen büyük bir coşkuyla katılım sağladılar şeklinde konuştu.