casino siteleri

Deprem öncesi ve sonrası Malatya

ÇEVRE Haber Girişi : 26 Ocak 2024 10:18
 Deprem öncesi ve sonrası Malatya
Malatyada deprem öncesi ve sonrası çekilen görüntüler yıkımın boyutunu gözler önüne serdi

"Asrın felaketi" olarak adlandırılan Kahramanmaraş depremlerinden en çok etkilenen illerden olan Malatyada deprem öncesi ve sonrası çekilen dron görüntüleri, şehirdeki yıkımın büyüklüğünü gözler önüne serdi.
6 Şubat 2023de yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Malatyada depremden önce çekilen dron görüntüleri ile şimdi çekilen görüntüler, şehirdeki yıkımı da gözler önüne serdi. Asrın felaketinde iki büyük depremden de etkilenen Malatyada 4 bin 197 bina yıkıldı. Ağır hasar alan 45 binin üzerinde binanın ise şu ana kadar yüzde 97sinin yıkımı tamamlandı. Şehrin merkezi konumunda olan Yeni Camii çevresindeki yıkımların ardından ise yeni çarşı projesinde çalışmalar aralıksız sürüyor.

YouTube Haber arası

 


Depremden yılar önce çekilen dron görüntüsünde şehrin yapı bloku gözükürken, yeni çekilen görüntülerde ise devasa boşluklar göze çarpıyor. Yine 6 Şubat depreminden bir gün sonra çarşı merkezinde çekilen görüntüler ile bugün çekilen görüntüler de karşılaştırıldığında yıkımın ne denli büyük olduğu gözler önüne seriliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.