casino siteleri

Depremden etkilenen Doğanyolun yeni halini görenler gözlerine inanamıyor

ÇEVRE Haber Girişi : 24 Ocak 2024 16:22
Depremden etkilenen Doğanyolun yeni halini görenler gözlerine inanamıyor
Depremden etkilenen Doğanyolun yeni halini görenler gözlerine inanamıyor

Elazığın Sivrice ilçesinde 4 yıl önce yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar alan Malatyanın Doğanyol ilçesinin şimdiki halini görenler gözlerine inanamıyor. Adeta sil baştan yenilenen Doğanyol, TOKİ konutları ile güvenli bir ilçe haline geldi.

YouTube Haber arası

 


Elazığın Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremde 4 kişinin öldüğü Malatyanın Doğanyol ilçesinde yüzlerce bina yıkıldı veya ağır hasar aldı. Depremin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın da ziyaret ettiği Doğanyolda yeni konutlar için zaman kaybetmeden çalışmalara başlanıldı. Eski evlerin çoğunlukta olduğu ilçe merkezinde hasarlı evlerin yıkılması ile TOKİ hemen çalışmalara başladı. Yaklaşık 1 yıl içinde ortaya yeni bir ilçe merkezi çıktı. Köylerdeki evlerin de yenilendiği Doğanyol, yeni hali ile görenleri hayran bırakıyor. Depremden 4 sene sonra dron ile görüntülenen ilçe merkezi, iki katlı yöresel mimariye uygun evleri ile adeta bir tatil köyünü andırıyor. Yeni camiler, okullar, hastaneler ve yolları ile de dışarıdan göç alan Doğanyoldaki konutlar 6 Şubatta yaşanan asrın felaketinden de etkilenmedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.