casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Hamzabey Baraj suyu, Ataşehir Mahallesine verilmeye başlanıldı

ÇEVRE Haber Girişi : 03 Mayıs 2024 14:12
Hamzabey Baraj suyu, Ataşehir Mahallesine verilmeye başlanıldı
Elazığ Belediyesinin Hamzabey Baraj suyunu şehir geneline ulaştırmaya yönelik projesi ilerliyor. Daha önce derin su kuyularıyla içme suyu ihtiyacı karşı
Elazığ Belediyesinin Hamzabey Baraj suyunu şehir geneline ulaştırmaya yönelik projesi ilerliyor. Daha önce derin su kuyularıyla içme suyu ihtiyacı karşılanan Ataşahir Mahallesine Hamzabey Barajından su verilmeye başlandı.
Elazığ Belediyesi tarafından şehrin önümüzdeki on yıllar süresince ihtiyacını giderecek alt yapı yenileme çalışmaları belirlenen periyotta devam ederken Karşıyaka Mahallesi Arıtma Tesisi-Hilalkent Mahallesi arası ana isale hattı imalat çalışmaları tamamlandı. Hattın imalat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Hamzabey Baraj suyu, Ataşahir Mahallesine verilmeye başlandı.
Elazığ Belediyesinden yapılan açıklamada hem belediye bünyesindeki ekipler hem de Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki ilgili birimler tarafından su kalitesinin takibi noktasında gerekli analizlerin düzenli olarak titizlikle yapıldığı belirtilerek, Şehir şebeke suyunun depo çıkışlarından itibaren düzenli olarak numune almak suretiyle analizleri yapılmaktadır. Su numunelerinin alınması ve su analizlerinin yapılması ilgili ve yetkili kurum olan İl Sağlık Müdürlüğünce gerçekleştirilmekte ve denetlenmektedir. Yapılan tüm incelemeler ve analizler sonucunda içme suyumuzun, Sağlık Bakanlığının İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun niteliktedir denildi.