Gündem Düzenleme Tarihi : 15 Kasım 2020 12:24 Haber Girişi : 15 Kasım 2020 12:29

Hasan Hoca Vefat Etti

Hasan Hoca Vefat Etti

Malatya Battalgazi meclisi eski üyesi ve Malatya Büyükşehir meclisi üyesi Hasan Göğüs hayatını kaybetti.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Hasan Göğüs kimdir?

 

10 Ocak 1959’da Adıyaman’ın Sincik ilçesinde doğdu. Malatya Hanımın Çiftliği İlkokulunu, Malatya Atatürk Ortaokulunu, Malatya Turan Emeksiz Lisesi ve İnönü Üniversitesini (1985) Kimyagerlik unvanıyla bitirdi. 1996 yılına kadar 9 yıl Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak çalıştı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığından istifa ederek özel dershanelerde çalıştı. 1998’de birkaç arkadaşıyla Özel Malatya Yeni Hamle Dershanelerini kurdu.

Eryaman haber arası

2009 yılında fiilen AK Parti ile siyasete girdi. Malatya Hanımın Çiftliği Beldesine Belediye Başkan aday adayı oldu. 2009 yılında İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. İl Genel Meclisi birinci Başkan Vekilliğini yaptı. Bu süreçte İl Genel Meclisinde Milli Eğitim Komisyon Başkanlığı ve Köylere Hizmet Birliğinde görev yaptı. 20112012 yıllarında Kızılay Malatya Şube Başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimi ile beraber Battalgazi Meclis Üyeliği ve Büyükşehir meclis üyeliğini yapmaktadır. Büyükşehir Meclisinde hem ilk iki yıl hem son üç yıl Meclis birinci Başkan Vekilliğine seçilmiştir. Göğüse Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevdiklerine ise baş sağlığı dileriz...

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.