Ekonomi Haber Girişi : 14 Ekim 2021 11:40

Malatya´nın yöresel ürünlerinde e-ticaret atağı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Hepsiburada iş birliğinde hayata geçen HepsiTürkiye´den yöresel ve coğrafi işaretli ürünler programı Malatya´da üreticilerle buluşacak.
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası´nın ev sahipliğinde düzenlenecek program ile Malatya´da üretilen yöresel ürünlerin tüm Türkiye´de tüketicilerle buluşması amaçlanıyor.
Programa katılacak firmalara ve üreticilere HepsiTürkiye´den projesi kapsamında sunulacak E-Ticaret, Pazarlama, Markalaşma ve Reklam destekleri hakkında detaylı bilgiler verilecek.
HepsiTürkiye´den projesi, yöresinde ve yöreye ait üretim yapan KOBİ´lerin, kadın girişimcilerin, kooperatiflerin ürünlerini e-ticarete taşıyarak ekonomik faaliyetlere katılımlarını artırmak, e-ticaret kanalıyla güçlendirmek için desteklerini sunuyor. Başlatılan iş birliği zorlu pandemi döneminin etkilerinin hızla ortadan kaldırılmasına da destek vermeyi amaçlıyor.
15 Ekim Cuma günü saat 14:00´da Malatya TSO Konferans Salonu´nda düzenlenecek programa, Malatya´da yöresel ürün üretimi yapan ve e-ticaret platformuna katılmak isteyen tüm firmalar davet edildi.