casino siteleri

Mehmet Kızıldaş CHP'den istifa etmişti kararını verdi

Siyaset Haber Girişi : 24 Şubat 2024 20:45
Mehmet Kızıldaş CHP'den istifa etmişti kararını verdi
Mehmet Kızıldaş CHP'den istifa etmişti kararını verdi

Arguvan Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş seçim ofisinde Arguvan’lılar ile bir araya geldi.

Deprem konutları

 

Arguvan'da, CHP'nin yeniden aday göstermemesi üzerine partiden istifa ederek, geçtiğimiz günlerde Türkiye İşçi Partisi'nden seçime katılacağı belirtilen Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Siyasi Partiler Kanunundaki, “Bir partide aday yoklamasına katılmış olanların bir başka partiden aday olamayacağı” hükmüne takılması nedeniyle seçime bağımsız aday olarak gireceği ifade etti.

 

Başkan Kızıldaş; “Hepimiz Arguvan için dürüstlüğü, ahlakı, doğruluğu savunan, bugüne kadar yapılan hizmetleri inkâr etmeyen, çalışmalarımızı gönül gözüyle gören Arguvan’ın sağduyulu insanlarıyız. Biz geldiğimizde köy görünümün de olan Arguvan’ı Malatya’da adından söz edilir bir ilçe durumuna getirdik. Bizler doğal ürünlerimizle, fabrikalarımızla, yatırımlarımızla, projelerimizle ve türkülerimizle adından söz edilir bir marka oluşturduk.

Arguvan’lılar olarak oluşturduğumuz bu markayı yukarıdan aşağıya çekmeye, ilçemizin vasıfsız kişiler tarafından talan edilmesine Veli Ağbaba’nın gücü yetmez, hiçbir zaman da yetmeyecektir. Arguvan halkının iradesine hiç kimsenin ipotek koyma hakkı da, haddi de yoktur. Arguvan halkı seçimlerde Veli Ağbaba’ya gereken cevabı verecektir.” diye konuştu.

 

Korkunun ecele faydası yok diyen Başkan Kızıldaş “Veli Ağbaba korkacağı kadar korksun. Biz Arguvan’lılar olarak ona büyük bir ders vereceğiz. Arguvan’da seçimi ne kadar büyük farkla alırsak, bunun sesi Malatya’dan değil Ankara’dan duyulacaktır. Bizim seçimi almamız konusunda kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Hiç kimsenin gücü Arguvan halkının iradesinin üstün değildir. Arguvan’lılar Arguvan’ı kime emanet edeceklerini iyi biliyorlar. Seçime Bağımsız Arguvan Belediye Başkanı Adayı olarak giriyorum. Bugünden itibaren birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışacağız. Arguvan’ımızı tekrardan bir köy görünümüne çevirmeyeceğiz, ilçemizi olduğu yerden bir adım daha ileriye taşımak, Arguvan’a sahip çıkmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Eğer Arguvan talan edilerek yok edilirse, Arguvan’ı düzeltmeye artık kimsenin gücü yetmez.” dedi.

 

YouTube Haber arası

Kızıldaş konuşmasını Derdi Sevdam Kavgam Arguvan diyerek sonlandırdı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.