casino siteleri

Müdür ve öğretmenler ara tatilde okulun bakım ve onarımını yapıyor

Eğitim Haber Girişi : 30 Ocak 2024 16:10
Müdür ve öğretmenler ara tatilde okulun bakım ve onarımını yapıyor
Adıyamanın Kahta ilçesine bağlı Salkımbağı Köyünde Şehit Osman Köse Ortaokulu Müdürü Tahsin Özbek ve okul öğretmenleri, ara tatillerini okulun bakım ve
Adıyamanın Kahta ilçesine bağlı Salkımbağı Köyünde Şehit Osman Köse Ortaokulu Müdürü Tahsin Özbek ve okul öğretmenleri, ara tatillerini okulun bakım ve onarımına ayırdı.
Depremde evi hasar gören vatandaşlardan ücretsiz alınan parkelerin okulda değerlendirilerek geri dönüşüme kazandırıldığını belirten Okul Müdürü Tahsin Özbek, ara tatili değerlendirerek, sınıfların zeminine ahşap döşeme yaptıklarını söyledi.
Okul Müdürü Tahsin Özbek, okulların ara tatile girmesini fırsat bilerek öğretmen ve velileriyle yaptığı güç birliği ile okula yaptıkları parke döşemelerinin yanında ayrıca iç ve dış cephesini boyayarak okulun daha güzel bir görünüme kavuştuğunu ifade etti.
Müdür Özbek, Depremde evi hasar gören vatandaşlardan ücretsiz alınan parkeler okulumuzda değerlendirilerek geri dönüşüme kazandırıldı. Yapılan parke döşemeleri ile okulumuz daha güzel ve temiz bir görünüme sahip oldu. Öğrencilerin güvenliği için her pencereye korkuluk takıldı. Öğrencilerin güvenliği için her pencereye korkuluk takıldı. Okulun içi, 12 tane sınıf, idare odaları, öğretmenler odası ve dış boyası yıprandığından yeniden boyandı. Okul boyasının her sene yenilenmesi okul bütçesine ağır geldiğinden parke yapılmasına karar verildi. Bu parkeler depremde evi hasar gören vatandaşlardan alınarak geri dönüşüme kazandırıldı. Bu parkeler okul idaresi, okul elemanları ve köyümüzde ikamet eden bir müezzin arkadaşımız tarafından el birliğiyle gönüllü ve ücretsiz bir şekilde yapıldı. Gerekli olan aletler de okul aile birliğimiz tarafından temin edildi.
Okulumuzun genel temizliğini yaptık. Okulumuzun bakım ve onarımı bitti. İkinci dönem için öğrencilerimizi bekliyoruz. Ayrıca okul idaremizce davranışlarında diğer arkadaşlarına örnek olan ve notları iyi olan bir öğrenciye sene sonunda verilmek üzere bir bisiklet alındı. Bu güzel uygulamamızı gören bir velimiz ben de öğrenciler için bir bisiklet almak istiyorum diyerek bir tane daha aldı. Böylece 2 bisikletimiz oldu. Bu bisikletlerden biri LGSde en yüksek puan alana diğeri ise eğitim öğretim süresi boyunca davranışları ile örnek olan öğrenciye verilecektir. Dedi.
Salkımbağı (Alüt) Köyü sakinlerinden aynı zamanda da Okul Aile Birliği Başkanı Hasan Çetin, tüm köy sakinleri adına Müdür Tahsin Özbeke okulda yapılan bakım ve onarım çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.