Özel Haber Haber Girişi : 01 Eylül 2021 20:43

Tesadüf mü Teşekkür mü?

Tesadüf mü Teşekkür mü Kilise Açıldı Ağbaba Belediye'ye gitti


Malatya’da bulunan Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi’ni  Başkan Selahattin Gürkan 28 Ağustos Cumartesi günü, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan’ın da katılımıyla açtı. Ağustos Pazar sabahı ise ayin icra edildi. Bu, 1915’ten sonra Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi’nde yapılan ilk ayinmiş.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

 

 Kilise açılmasından 3 gün sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba , Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etmesi Tesadüf mü yoksa Teşekkür mü merak konusu oldu. 

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından gönderilen bülten 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.
Beraberindeki heyetle birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’yı Büyükşehir Belediyesinde ağırlayan Başkan Gürkan, yapılan ziyaretten dolayı memnun olduklarını ifade etti.

 

Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “ Veli bey sahada görüp tespit ettiklerini ve bizlerle ilgili olan iş ve işlemlerin yapılması noktasında bir ziyarette bulunarak düşüncelerini ifade ettiler. Kendilerinin ziyareti bizi onurlandırmıştır. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz. Veli beyin Malatya noktasındaki çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. Özellikle belediye ile ilgili ve hayır işleriyle ilgili kendilerine yapmış olduğumuz taleplerde de geri durmamıştır. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, “Bizleri ağırlamasından dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Sahada gezdiklerimizi, gördüklerimizi, eksikleri başkanımıza iletiyoruz. Gittiğimiz yerlerde güzel hizmetlerde var eksik yerlerde var. Başkanımıza bunları ifade ettik. Yapmış olduklarından dolayı hem Sayın Başkanımıza hem de ekibine çok teşekkür ederiz. Birçok yerde de başkanımızın güzel hizmetlerini gördük. Bunun için kendilerini tebrik ediyoruz. Malatya’da çeşitli kurumlar var bunlar şehrin ortak paydaları. Bunlardan birisi Büyükşehir Belediyemiz. Büyükşehir Belediyemizin başkanları farklı siyasi görüşlerde olsa da sonuçta şehri temsil ediyorlar. O nedenle büyükşehrimizin konumunu kıymetli buluyoruz. Bizde Malatya’nın milletvekili olarak büyükşehrimize karşı her zaman yapıcı eleştirilerde bulunmaya, yapıcı şeyler söylemeye çalışıyoruz. Bunların bir diğeri Valilik bir diğeri ise Malatyasporumuz. Ona da aynı şekilde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Zaman zaman eksik görsek de onları kendi içimizde iletmeye çalışıyoruz. Malatya kıymetli bir şehir özel bir şehir. Hakikaten gezdikçe bazen arıyorlar bu kadar nasıl geziyorsunuz diye? insanın içinde Malatya sevgisi olunca gittiğim yerlerde mutlu oluyorum. 

 

Dutpınar haber arası

Malatya’nın bazı değerleri var onun yaşaması noktasında da Battalgazi Belediye Başkanlığı döneminde Sayın Başkanın çok emekleri oldu. Eski Malatya’da başkanımızın çok önemli hizmetleri var. Malatya’nın da aynı şekilde değerlerini koruması lazım. Bunlardan birisi hepimizin gururu olan Arslantepe. Bizzat Sayın Başkanın özel ilgisinden dolayı büyük emekleri var, kendilerini tebrik ediyorum. UNESCO dünya kültürel miraslar listesine girdi buda önemli bir başarı. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Biliyoruz ki Sayın Başkanın Arslantepe konusunda özel duyarlılığı var. Zaman zaman söylüyorum bizi biz yapan değerlerimiz var. Onlara sahip çıkılmasını söylemek istiyorum. Kayısı Festivalinde söylemiştim. Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Sezgin Haktanır 03 Eylül 2021 15:23

    Başkasının dini, mezhebi kimse için üstünlük veya alçaklık sebebi değildir. Ayrıca, bugüne kadar yaptıklarını abartarak bire bin katarak şişinen Gürkan'ın en iyi icraatlarından biridir kiliseyi restore etmek. Ahir ömrümüzde "öteki"ne saygılı olunduğunu görmeden gideceğiz. Yazık.

  • Malatyalı 03 Eylül 2021 12:45

    Selahattin Gürkan ak Parti'nin başkanı değil CHP nin başkanı açık ve net