casino siteleri

Turistik Diyarbakır Ekspresi Elazığda

Kültür-Sanat Haber Girişi : 21 Nisan 2024 18:51
Turistik Diyarbakır Ekspresi Elazığda
Diyarbakırdan yolan çıkan Turistik Diyarbakır Ekspresi Elazığa ulaştı. Yolçatı İstasyonunda çiçeklerle karşılanan yolcular, tarihi Harput Mahallesini ge
Diyarbakırdan yolan çıkan Turistik Diyarbakır Ekspresi Elazığa ulaştı. Yolçatı İstasyonunda çiçeklerle karşılanan yolcular, tarihi Harput Mahallesini gezdi.
Önceki gün Ankaradan yola çıkan ve dün Diyarbakıra ulaşan Turistik Diyarbakır Ekspresi, bugün tekrar Ankaraya doğru yola çıktı. Ekspresin ilk durağı ise Elazığ Yolçatı İstasyonu oldu. İstasyonda çiçeklerle karşılanan ziyaretçiler, otobüslerle tarihi Harput Mahallesine gitti. Burada folklor ekibinin gösterisini izleyen misafirler, ardından Musiki Müzesini ziyaret ederek, Kürsübaşı programına katıldı. Harputtaki tarihi mekan ve müzeleri gezen yolcular, şehir turu attı. Daha sonra trenle yollarına devam etmek üzere istasyona dönen yolcular, Elazığda çok güzel karşılandıklarını ve çok eğlendiklerini ifade ettiler.
Bugün Elazığ adına önemli bir gün olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, Şehrimizde bugün biz Diyarbakır-Ankara turistik tren seferini ağırladık. Misafirlerimizi karşıladık ve Harputa götürdük. Harput bizim için çok değerli. Tarihi ve kültürel varlıklarımızı gelen misafir ve turistlerimize tanıtma gayreti içerisindeyiz. Umuyoruz ki bu geziler, şehrimize turizm destinasyonu olma noktasında önemli katkılar saklayacaktır. Çünkü artık tanıtım her şeyin önüne geçmeye başladı. Turizmde de tanıtım çok önemli bir faaliyet dedi.
Yolculuğun mükemmel olduğunu aktaran Zuhal Ünalan, Elazığ olmak üzere memleketimizin her yeri çok güzel. Herkesin gelip görmesi ve bu güzellikleri tatması lazım. Çok eğlenceli geçti. Her şey çok güzel, barış içerisinde hep böyle olalım diye konuştu.
Geziye İstanbuldan katıldığını dile getiren Zeynep Özsoy ise, Beklentimizin üzerinde bir turistik gezi oldu. Özellikle Elazığda çok güzel karşılandık. Açıkçası bu kadarını beklemiyorduk. Çok teşekkür ederiz şeklinde konuştu.