casino siteleri

AK Partili Ölmeztoprak: "En kısa süre içerisinde hemşehrilerimizin evlerine esnaflarımız iş yerlerine kavuşacak"

POLİTİKA Haber Girişi : 28 Şubat 2024 18:29
AK Partili Ölmeztoprak:
AK Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatyadaki hak sahiplerine deprem konutlarının 1 yıl içinde teslim edileceğini, iş yerlerinin de
AK Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatyadaki hak sahiplerine deprem konutlarının 1 yıl içinde teslim edileceğini, iş yerlerinin de 1 yıl içinde tamamlanarak faaliyete geçeceğini açıklayan Bakan Özhasekiye teşekkür etti. Ölmeztoprak, Malatyanın her yönü ile yeniden bölgenin parlayan yıldızı, çekim merkezi, bölge ticaretinde çok daha iyi noktalarda olacağını söyledi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte koordinasyon toplantılarına katılan ve devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Milletvekili Ölmeztoprak, "Devletimiz ve milletimiz depremin ilk anından itibaren hep yanımızda oldu. Asrın felaketini yaşadık, asrın dayanışması ile yaralamalarımızı sarıyor yeniden ayağa kalkıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tüm imkanları bizim için seferber etti. Yapılan çalışmaları yakından takip etti. Malatyada yapacağımız yatırımları bizzat kendisi destekledi. Bakanlarımızda sürekli Malatyaya gelerek çalışmaları yakından takip ettiler. Dün ise her zaman Malatyamızın yanında olan, Malatyada devam eden çalışmaları yakından takip eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki Malatyamızda idi. Sayın Bakanımız ile birlikte devam eden çalışmaları ve son durumu değerlendirdiğimiz koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. 6 Şubat depremlerinin ardından yaralarımızı sarmak, Malatyayı yeniden inşa etmek adına yapılan çalışmaları tek tek masaya yatırdık. Bakanımız ile birlikte devam eden Emlak Konut inşaatını, Akçadağ ilçe merkezinde Emlak Konut tarafından yapılan çarşı projesini, Doğanşehir Konutlarını ve Polat Yolkoru Mahallesinde yeni yapılan köy evlerini yerinde inceledik dedi.
Malatyayı yeniden ayağa kaldırma çalışmalarının gece gündüz sürdüğünü belirten Ölmeztoprak, "Bizler her gün Malatyayı karış karış geziyor, hemşerilerimizi dinliyor, sorunlarını not alıyor ve çözüme kavuşması için çalışmalara başlıyoruz. En önemli önceliklerimizden biri tabii ki deprem konutlarını bir an önce bitirmek ve hemşerilerimize evlerini teslim etmek. Sayın Bakanımız, tüm hak sahiplerine evlerinin 1 yıl içerisinde teslim edileceğini, hemşerilerimizin evlerinde huzur ve güven içinde yaşamaya başlayacağını açıkladı diye konuştu.
Malatyanın her yönü ile yeniden bölgenin parlayan yıldızı, çekim merkezi, bölge ticaretinde çok daha iyi noktalarda olması için çalıştıklarını aktaran Milletvekili Ölmeztoprak, "Bakanımız ile beraber esnafımızı da ziyaret ettik. Bakanımız, güçlü temellerle inşa edilen 5 bin 270 bağımsız bölümün olduğu inşaat alanında bulunan iş yerlerinin de 1 yıl içerisinde tamamen biteceği müjdesini verdi. İnşallah inşaatı devam eden çarşılarımızı en kısa sürede hak sahiplerine teslim edeceğiz" şeklinde konuştu.
Milletvekili Ölmeztoprak, "Malatyaya gelerek çalışmaları yerinde inceleyen ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhasekiye ilgilerinden dolayı teşekkür ediyor, yaralarımızı en kısa sürede sarmak için yaptığımız çalışmalara, Malatyamızın yatırımlarına her daim destek olan, talimatları ve varlığıyla Malatyamızın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana şükranlarımı sunuyorum" dedi.