Malatya Haber Girişi : 19 Ocak 2021 11:01

Başkan Yıldırım’dan Kernek Tepkisi

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım, yapılması planlanan yeni Kernek Meydanı projesi hakkında konuştu.

Yıldırım açıklamasında şunları kaydetti;

esenlik haber arası

 

 

SURET DEĞİŞİR ANCAK FITRAT AYNI FITRAT

Ülkemizin ve bilhassa dünyanın içinden geçmiş olduğu bu zor dönemde halkın yerel idarecilerden beklentisi halkın, esnafın, işçinin ve emekçinin menfaatine icraatler yapmasıdır. Ancak gel gelelim bu maddi destekleri halka ulaştırmak yerine Büyükşehir Belediyesi bu maddi kaynakları lüzumsuz noktada kullanmak için adeta yarış yapıyor. 

 

 

Bu günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin, Maski Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu proje ile yeniden kernek meydanı düzenleme çalışması başlattı. Her gelen belediye başkanının geleneksel hale gelmiş Kernek Meydanı projesi yeni bir icraat değil ancak ve ancak israftır. Daha geçtiğimiz günlerde pandemi dönemi için halkımıza ve esnafımıza bu zor dönemde su indirimi yapmasını talep ettiğimiz Maski, bizim talebimizi giderleri bahane göstermiş ve su indirimi yapmamıştır. Ancak aynı Maski bugün milyonlarca liralık projeyi belediyeye sunuyor. Bir su indirimi yapmaktan aciz olan Büyükşehir Belediyesi ve Maski bugün milyon dolarlık son derece gereksiz bir projeyi nasıl uygulamak istiyor gerçekten hayret ediyoruz. 

 

Bir diğer durum ise; bugün Fahri Kayahandan Kernek e gelen hasanbey Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, yine aynı şekilde kernekten hasanbeye giden tek yönlü yolun, mücelli caddesi gibi Büyükşehir sorumluluğunda olan yolların ve kaldırımları hergün binlerce araç ve yaya kullanmakta hiç mi görmüyorsunuz ? Aynen orta çağı andıran bu yollar belki sizlerin tarih sevgisini gösteriyor olabilir. Fakat gel gelelim 21. yüzyılda bu sevgiyi göstermenin faydalı yüzlerce yolu varken Kernek Meydanını defaatle yenilemenin ne anlamı var.  Bu yenileme ancak ve ancak icraat bulamayan yönetimlerin icraat yapıyormuş gibi gösterme çabasından başka birşey değildir. Buraya yapılacak yatırımları önce bu meydana çıkan yolların selameti için kullanılması daha iyi olmaz mı ? Milli servetimizi beton çimento politikası ile israf etmeyiniz. Kernek Meydanı bugün gayet modern bir görüntüye sahiptir. Bunca yıldır Kernek Meydanını yıkıp yeniden yapmak bunca yıldır bu şehri yönetenlerin utanç vesikasıdır. Eğer bizlerin yapıcı onarıcı muhalefet anlayışıyla yaptığımız bu uyarıları kulak ardı ederseniz sizlere naçizane tavsiyemiz şudur ki; iş makinalarınız Kernek Meydanına çıkan yolları kullanmasınlar olacaktır. Zira o bozuk yollardan geçen araçlarınız yamalı bozuk asfalt  sebebiyle zarar görecektir. Bu yap-boz projeler ile görüyoruz ki suret değişir ancak fıtrat aynı fıtrattır. Dün Ali idi bugün Veli. 

Bizler Yeniden Refah Partisi olarak harcanması planlanan bu miktarı daha elzem ve daha öncelikli projelere ayrılmasını tavsiye ediyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğu yollarla övünen Büyükşehir Belediye Başkanı için bu bozuk yollar, bu alternatifsiz yollar, bozuk kaldırımlar yakışmıyor. Derhal, ivedilikle içler acısı durumda olan bu yolların Kernek Meydan Projesinden daha önemli olduğunu düşünüyor ve tavsiyelere kulak verip gereğinin yapılmasını halkımızın menfaati için talep ediyoruz. 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Bilal Yıldırım
Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Muhammet441 19 Ocak 2021 22:19

    Mlt44 dikkat ederseniz Başkan orada suret değişir ama fıtrat aynı fıtrat derken oradaki suyun üzerini kapatanlari da eleştiriyor. Buradaki tüm sorunları genel manada eleştiriyor. Bence burayı kacirmissiniz. Bu arada hakikaten son derece önemli bu konuyu ele aldığı için il başkanına ve yeniden Refah Partisine teşekkür ediyorum. Orası yıllardır her gelen belediye başkanının oyuncak gibi oynadığı bir mekan haline geldi. Milyonlarca para boşuna israf edilecek.

  • Mlt44 19 Ocak 2021 20:13

    Bilal bey eski su kaynaklarını üstünkörü kapatıp meydan yapanlar için de konuşacak mısınız