casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Elazığda kapanan 465 köy yolu için çalışmalar sürüyor

ÇEVRE Haber Girişi : 27 Ocak 2024 13:10
Elazığda kapanan 465 köy yolu için çalışmalar sürüyor
Elazığda kar yağışından dolayı kapanan 465 köy yolunun açılması için ekipler aralıksız çalışıyor.Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünün uyarı yaptığı Elazığ
Elazığda kar yağışından dolayı kapanan 465 köy yolunun açılması için ekipler aralıksız çalışıyor.
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünün uyarı yaptığı Elazığda kar yağışı etkili oldu. Dün başlayan yağışın ardından şehir genelinde bulunan 547 köy yolundan 465i ulaşıma kapandı. Valilik koordinesinde İl Özel İdare Genel Sekreterliğine bağlı karla mücadele ekipleri, 81 araç ve 99 ekip ile kapalı durumda bulunan yolları açmak için aralıksız çalışıyor.
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bölge genelinde havanın çok bulutlu, öğle saatlerine kadar Adıyaman, Malatya ve Elazığ çevreleri, akşam saatlerine kadar ise Tunceli ve Bingöl çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı olarak geçeceği tahmin edilmektedir. Seyreden düşük sıcaklıklara bağlı olarak sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma, don, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir denildi.